YOUNG PACKAGE

Matěj Peca

Vítězný návrh našeho designera Matěje v soutěži s tématem PACKAGE UNLIMITED.

V REMEMBERSHIP_ se snažíme být skutečnými partnery našich klientů a profesionály v oboru. V nic nevěříme víc, než v principy desighnthinkingu. A proto, když náš Matěj vyhrál mezinárodní soutěž young package, měli jsme obrovskou radost. Matěj našel další využití pro krabici a my jsme na něj neskutečně pyšní. Podívejte se, jak Matěj navrhl, jak bychom mohli všichni trošku ušetři naši planetu a mít koš navíc.

Obal na pizzu s názvem Pizza box - Paper bin dokonale vystihuje zadání soutěže. "Sekundární funkce obalu je naprosto přirozená, transformace obalu na odpadkový koš je velice snadná. Oproti ostatním obalům, tento jasně vyniká. Nejedná se pouze o vizi nebo nápad, ale o zcela hotovou věc," popisuje obal předseda poroty soutěže obalový designér Jan Činčera.

"Nápad využít obal na pizzu jako odpadkový koš vyplynul z vlastní zkušenosti. Ze své podstaty je neforemný, do běžného koše se nevejde a tak jsem do něj pouze vkládal další odpadky. Navíc když zadání soutěže znělo YOUNG UNLIMITED - Navrhněte inovativní obal a dokažte, že obal nemusí skončit v koši, řešení bylo nasnadě. Přiznat graficky druhotnou funkci (odpadkového koše) a technologicky na ni obal připravit už ve výrobě tedy bylo logickým vyústěním. Výroba takového boxu se nijak výrazně neprodraží. To umožňuje jej začít využívat a to teprve dává mému nápadu skutečný smysl." vysvětluje svůj nápad Matěj.

Foto: Tomáš Polák, Jan Hromádko