Prozkoumejte naši práci

#friendsnotclients

Příběh #friendsnotclients je otevřený všem.

Ať už se do něj s námi pustíte naplno a společně půjdeme za vaší výzvou, nebo se k němu přidáte jako další kolektiv/jednotlivec, který se zaváže k našim hodnotám - jste srdečně vítáni do našeho světa.

Naše proč

Malí i velcí mohou mít srovnatelný impact, pokud jsou pro ně vztahy na prvním místě. Naše firma vyrostla na #friendsnotclients přístupu a vždy se ukázalo, že to byla a je ta nejlepší cesta v budování našeho studia. Ať už jde o pozitivní, intenzivní a kvalitní vztahy nebo o světlo v době krizí, #friendsnotclients je DNA našeho podnikání. 

Našim snem je šířit příběhy a zkušenosti, které díky #friendsnotclients zažíváme a dodat tak odvahu všem talentům, kteří se zdráhají jít s kůží na trh nebo kteří zažívají toxické vztahy v práci. Každý den se snažíme ukazovat, že to jde i jinak. 

V budování našeho studia nás čeká ještě dlouhá cesta (máme přes 10 let ale pořád máme velké plány) ale už teď víme, že nejdůležitějším rozhodnutím bylo začít. A tak chceme naši cestu ukazovat nejen prostřednictvím našich výsledků, kdy jako designéři pomáháme značkám, službám a produktům aby byly lepší a relevantnější pro své zákazníky, ale i prostřednictvím #friendsnotclients vztahů, které jsou důležité pro kvalitní práci, a věříme - že i pro každého z nás. Za tyto vztahy jsme nesmírně vděční a víme, že jsme se díky nim spousty věcí naučili a hlavně, že díky nim nás naše práce neuvěřitelně baví.

Podívejte se, kdo jsou hrdí členové #friendsnotclients světa:

Naše co

Jsme designéři, kteří sní o vybudování nejlepšího studia, které budeme umět vybudovat. Za 7 let už víme, že podnikání zdaleka není jen o hlavním zaměření vaší firmy nebo o hlavní činnosti, je to daleko komplexnější a jednu ze zásadních rolí hrají vztahy. Bez kvalitních vztahů neexistuje udržitelný růst a zisk. Skrz příběhy #friendsnotclients chceme spojovat podobně smýšlející lidi a podporovat se navzájem. Ať už jde o všechny, s kterými naše studio spolupracuje tak i o ty, s kterými se ještě vůbec neznáme a třeba ani nikdy spolupracovat na business rovině nebudeme. Věříme, že když si budeme všichni fandit navzájem, všichni i víc dokážeme.

Naše jak

Sepsali jsme 8 checkpointů, na kterých příběh #friendsnotclients stojí a které s vámi všemi chceme společně rozvíjet. Jsou to turistické značky, díky kterým jsme vždy došli do cíle a nikdy jsme se neztratili. 

Chceme dlouhodobě tvořit stezky českým podnikatelským prostředím a kultivovat jej.

1) Uzavřená skupina

2) Otevřená skupina

 8 check-pointů #friendsnotclients příběhu

Co pomáhá nám, může pomáhat i vám.

A když budete chtít inspirovat nás i další, pošlete svoje příběhy, které podporují hodnoty #friendsnotclients a dokazují, že to je udržitelná cesta. 

Jak se tedy vydat na cestu za #friendsnotclients vztahy i ve vašem businessu/životě?

1. CHECK-POINT

Jsme v tom společně

Vztahy, kdy si jeden říkal objednatel a jeden dodavatel jsou mrtvé. Přiznejte si to a místo toho táhněte za jeden provaz a vytvářejte silné a různorodé týmy.

V REMEMBERSHIP_ bereme do týmu vždy celý tým klienta i dalších partnerů a makáme společně jako jeden tým. Nemakáme jen pro šéfy ale pro všechny zaměstnance ve firmě a pro všechny zákazníky.

Za každým cílem jdeme společně.

2. CHECK-POINT

Nešetříme se

Po proudu jedeme co nejlépe a co nejrychleji umíme.

Dodáváme výsledky s nasazením, které se neliší od toho, jestli pracujeme pro klienta nebo pro sebe.

Když vede cesta i proti proudu, děláme to vždy se všemi na jedné lodi - tedy všichni musí máknout aby nás to nespláchlo.

3. CHECK-POINT

Chceme růst

Nezajímají nás firmy ani lidi, kteří chtějí stát na místě.

Chceme růst i sklízet plody naší spolupráce společně.

Nikdy nezapomeneme říct o super prácidruhého z nás aby o něm věděli další, nikdy se nezapomene těšit z úspěchů našich parťáků. Víme, že pro vás nic nového, psali to totiž už v jedné slavné knize - Přej a bude ti přáno. I tak se na to ale občas zapomíná.

4. CHECK-POINT

Jedině bez masek

Obchodní vztahy a bohužel i ty lidské jsou často plné přetvářek a her. Žádné z nich neuznáváme.

Naší podmínkou je transparentní a zcela otevřená komunikace.

I díky ní se můžeme bavit s našimi klienty, partnery i lidmi o všem a získat tak i jejich pohled na naši situaci, učit se sdílením. To při hrách kdo je tady větší nejde protože nemůžete nic prozradit. Slepá ulička za nás. #nosalesbullshit #pojdmerovnoupracovat

5. CHECK-POINT

Držíte se navzájem? Držíme.

Všichni tady jsme hladoví po růstu, naše práce nás extrémně baví a naplňuje a proto čas od času jdeme do něčeho naplno a možná víc než by bylo potřeba.

Protože je pro nás ale nasazení větší hodnota než pasivita - jsme připravení naše parťáky podržet i když jim něco nevýjde.

Podporujeme se navzájem a nenecháme jeden druhého padnout, nebo aspoň pro to něco zkusíme udělat. Vždy máme ruku nataženou a jsme připraveni se pevně chytnout.

6. CHECK-POINT

Opravdu musíme být všichni kamarádi?

Nemusíme být všichni hned nejlepší kamarádi, chovejme se k sobě ale vždy tak, jako se chováme k našim přátelům.

Nerozlišujme a neházejme lidi v práci do jiného koše co se slušného chování týče.

Protože kamarády přece odrbávat nebudete, že?

Nedělejme to nikomu.

7. CHECK-POINT

Máš klienta v NY? Jedeš do NY

Jednou za čas se vidíme osobně, když to svět i okolnosti dovolí. Vyhledáváme příležitosti, kdy se potkat společně, vyhrnout si rukávy a pořádně zamakat je možné a vítané.

Neschováváme se za stín pandemie, osobní vztahy jsou a budou důležité vždy.

Chráníme sebe i druhé, ale vždy, když to jde, snažíme se jednou za čas vidět i osobně. K tomu přidáváme nespočet callů, ale to je jasné, že?

8. CHECK-POINT

Budujeme zdravé firmy, kde pravda a láska vítězí.

Na závěr - To vše děláme se záměrem budování zdravých firem. Tedy firem, které tvoří zisk, platí svoje dluhy a platí včas své závazky. Když se občas objeví překážka něco zaplatit včas, narovinu si to řekneme a snažíme se obě strany to zvládnout, tedy jak zaplatit tak i chvíli počkat protože to je mimořádná situace a ne zvyklost.

Tedy #friendsnotclients je o budování firem se ziskem, není to sluníčkářský přístup, nýbrž přístup, který říká že se zaměřením na vztahy a lidi, se dá vybudovat dlouhodobě udržitelný a prosperující byznys, z kterého budeme mít všichni radost a bude nás bavit.

Shlédli jste se v některé z hodnot?

Napište si o plakát a za 890,- Kč vám jej rádi pošleme abyste měli připomínku některé, z důležitých hodnot vždy na očích.

Formát je A2, prémiový papír. Ilustrace jsme vytvořili ve spolupráci s naším bývalým kolegou Petrem Belákem.

Chcete se s námi vydat na společnou cestu za lepším produktem, službou nebo značkou? Potřebujete odfacilitovat workshop a najít řešení na problémy, kterým čelíte? Naučit svůj tým Design Thinking? Pojďme probrat s čím potřebujete pořádně píchnout.

Pojďme naplánovat společnou cestu
blue arrow
Nebo se podívejte, čím jsme už prošli
blue arrow
FacebookInstagramLinkedin